Jak to začalo? (Nultý ročník)

Idea setkat se s ostatními analogovými nadšenci a milovníky fotoaparátů Flexaret padla zde ve fóru na Temné komoře v listopadu 2014. Navrhl to Petr Prejda a po kladném ohlasu stanovil termín a místo srazu a jak je jeho zvykem dál již dal věcem volný průběh.

Na dohodnuté místo před Ostravskou radnicí dorazila 29.11.2014 silná trojice Eva, Petr (dnes Prejdovi) a Standa (skromný autor tohoto příspěvku). Dále nechme již mluvit historii jak je zachycena ve fóru na Temné Komoře:

Sešli jsme se ve složení: dva s flexaretem + jeden krásný doprovod bez. Lokálním rázovitým slovníkem bych stručně shrnul, že byla „kosa jak cyp“, takže jsme se prošli kolem vody a zapadli někam na čaj. O produktivitě této fotovycházky bych dále spíše pomlčel. Jako akce k navazování kontaktů to podle mne splnilo účel – rád jsem Petra poznal a domluvili jsme se na opakování za příznivějšího počasí.

Petr pak na následující jaro naplánoval první ročník srazu Flexaret v Brně, na který již dorazilo podstatně více lidí.

V Ostravě se pak začala scházet skupina nadšenců analogové fotografie, která se potkávala v Kamrlíku Fotografie Ládi Vavříka, v restauračních zařízeních (opravdu výjimečně) nebo například na chalupě Dalibora Bednáře. Na těchto workshopech se setkáváme celkem pravidelně několikrát ročně dodnes.

Z těchto setkání se nakonec vyklubaly i již tři skupinové výstavy tohoto neformálního uskupení:

A další spolupráce je v plánu!

A to vše je důsledkem nultého a prvního srazu, na kterých se podařilo jádro téhle báječné party dát dohromady…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..