Flexaret sraz II. – Ostrava

Velký úspěch prvního Flexaret srazu dal pořadateli jasně najevo, že je o tuto akci velký zájem a že by se mohla pořádat pravidelně. Po poradě s kolegy se rozhodl udělat Flexaret sraz putovní záležitostí a každý rok jej pořádat v různých městech republiky. Pro rok 2016 bylo jasnou volbou město Ostrava. Zaprvé zde působí většina organizátorů a navíc se v Ostravě nachází i velmi známý obchůdek Kamrlík fotografie, kde se dají sehnat všeliké potřeby pro klasickou fotografii.

Sraz začal v 10:00 na Masarykově náměstí u Mariánského morového sloupu. Po přivítání a několika slovech hlavního organizátora čekalo na účastníky milé překvapení v podobě sponzorského daru od firmy Foma Bohemia spol. s r.o., která nám na tuto akci darovala svitkové filmy. Následovala skupinová fotografie se všemi účastníky a jejich Flexarety.

Ve stejný den probíhalo na Masarykově náměstí i jiné setkání milovníků staré techniky, a to motorové. Bylo tedy co obdivovat, ať už se jednalo o historické fotoaparáty či o veterány. Po prohlídce a focení v centru Ostravy jsme se přesunuli na procházku do Komenského sadů spojenou s obědem a také došlo na krátkou prohlídku Dolní oblasti Vítkovic. 

I ostravský Flexaret sraz byl příjemným setkáním všech nadšených držitelů tohoto fotoaparátu. Je třeba poděkovat hlavnímu organizátorovi Petru Prejdovi, firmě Foma Bohemia spol. s r.o. a všem zúčastněným. 

Do nového setkání v podobně atraktivním městě na shledanou – a dobré světlo.

Text: Jarmil Bobin, Eva Prejdová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..